Tetování

Barvy

Používáme barvy značek Kuro Sumi, Mom's Millenium a Intenze. Všechny barvy byly testovány a schváleny pro použití v ČR a EU.

 

Sterilizace

Již od začátku používáme v našem studiu parní sterilizátor nové generace s vývěvou pro vytvoření předvakua a vakuovým sušením. Jde o přístroj, který splňuje ty nejvyšší požadavky kladené pro sterilizaci nástrojů s dutinkami. Ačkoli to není v ČR vynucené vyhláškou nebo zákonem, rozhodli jsme se zakoupit tento drahý přístroj, protože hygiena je na prvním místě. V některých evropských zemích je takový přístroj nutný, pokud chcete provozovat tetovací studio.

 

Desinfekce

Ve studiu používáme pouze desinfekce které byly schváleny vyhláškou pro použití v ČR.

 

Desinfekce kůže

AHD 2000, Hospisept, Mikasept A

  • alkoholové přípravky k chirurgické dezinfekci rukou a neporušené pokožky
  • účinné proti bakteriím, virům, mikroskopickým vláknitým houbám (včetně HIV, HBV)

 

Desinfekce pracovního prostředí

Aerodesin, Incidur, Desprej

  • dezinfekce ploch a předmětů
  • působí baktericidně (vč.TBC), fungicidně a inaktivuje viry včetně viru HBV a HIV
  • na rychlou dezinfekci ploch, předmětů a těžko dostupných míst

 

Desinfekce nástrojů

Desoform, Mikasept Galen, Sekusept Pulver

  • desinfekce tubusů a špiček při ultrazvukovém čištění
  • desinfekční a čistící koncentrát na nástroje a endoskopy
  • působí baktericidně (vč.TBC), fungicidně a inaktivuje viry (vč. viru Hepatitidy B a původce AIDS/HIV) - dobré čistící účinky
  • vhodné pro ultrazvukové čištění
  • biologicky odbouratelný

 

Jehly

Používáme jednorázové sterilní jehly vyráběné v zahraničí specializovanou firmou, která tyto jehly dodává do celého světa. Jehly jsou balené do uzavřených blister obalů a jsou vybalovány před zákazníkem. Jsou používány pouze jednou, v žádném případě opakovaně.

 

Co byste měli vědět

1. Jakmile si klient vybere motiv, měl by se poradit s tatérem o vhodném umístění, velikosti a barevnosti motivu. Tatér by také měl klientovi poradit či navrhnout vhodné změny na motivu atd. Po tom, co jsou všechny otázky zodpovězeny a vyjasněny je zhotoven obtisk, užívá–li tatér tuto metodu, a klient je usazen do křesla vedle tatéra. Tatér si navlékne rukavice a nanese na místo tetování desinfekční mýdlo nebo jeho roztok s vodou. Místo je umyto a oholeno holícím strojkem na jedno použití, který je po použití vyhozen do odpadu.

2. Po umytí a oholení je místo desinfikováno vhodným desinfekčním prostředkem a následně je aplikována emulze pro obtisknutí obtisku. Po sejmutí obtisku je klient vyzván pro obhlédnutí umístění obtisku k jeho spokojenosti. Není-li klient spokojen, je povinností tatéra obtisknutí motivu opakovat, dokud nebude klient spokojen.

3. Udržování čistoty a sterilizace, (stejně jako výměna rukavic, jsou-li silně znečištěné, během jednoho tetování) jsou běžnou věcí v moderním studiu. Jednotlivé barvy jsou nality do kalíšků na jedno použití (kalíšky jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného plastu), které jsou zlikvidovány po dokončení tetování. Barva nesmí být nikdy nalévána zpět do lahviček a pokud je barva z kalíšku náhodou vylita, je třeba užít barvu novou.

4. Jestliže jde o Vaše první tetování, pamatujte, že tatér musí strojek sestavit před Vámi za použití sterilních jehel a tubusů, které musí být vyjmuty ze sterilizačního nebo jednorázového obalu, popřípadě přímo ze sterilizátoru. Lékařská vazelína, nebo jiná používaná mast musí být použita nová a čistá a měla by být aplikována sterilizovanou lékařskou špachtlí. Tato činnost je prováděna ve zdravotnických rukavicích!

5. V průběhu tetování se přebytečná barva omývá roztokem desinfekčního mýdla a vody a neustále se aplikuje ochranná mast.

6. Pamatujte, že tatér nesmí do rukavic vzít nic jiného, než věci potřebné pro tetování, tedy věci, které nejsou posléze sterilizovány a desinfikovány či jsou znehodnoceny. Nadále musí být obaleny ochrannou bandáží! Tatér také nesmí v průběhu tetování s rukavicemi na rukou telefonovat, pít, jíst, kouřit atd.

7. Po dokončení je tetování omyto desinfekčním mýdlem, je aplikována hojivá mast a ochranná bandáž. Zákazník obdrží hojivou mast a instrukce pro ošetřování tetování. Pamatuj, že kvalitní studia Vám poskytnou ošetřující instrukce a popřípadě i hojivou mast.

8. Veškeré použité jehly, rukavice a kalíšky s barvou nemají být v přítomnosti zákazníka znehodnoceny!

9. Do studia rovněž nesmí mít přístup zvířata, např. psi. Kouří-li se ve studiu, netetujte se tam.Jedná se sice o častý nešvar, ale svědčí to o neprofesionalitě tatéra. Jen studio, kde je kouření zakázáno je opravdu hygienicky nezávadné!

 

Péče o nové tetování

Je mnoho způsobů jak se starat o nové tetování a všechny Vás přivedou ke stejnému cíli. Správná péče o tetování je velmi důležitým článkem k pěknému a kvalitnímu tetování. Každý způsob má výhody a nevýhody. Naše metoda je prověřená mnohaletou praxí v tattoo byznysu a je odzkoušená na našich vlastních tělech. Netvrdíme, že je naše metoda ta jediná správná a nejlepší, ale tvrdíme, že ji používáme pro ošetřování tetování na sobě samých, a to k naší plné spokojenosti. Správná péče o tetování je velmi důležitým článkem k pěknému a kvalitnímu tetování.

1. Ochrannou fólii, nebo bandáž (není nezbytná) odstraňte po 2 – 6 hodinách a tetování omyjte tekoucí vodou a mýdlem. Nejde-li ochranná bandáž lehce odstranit, nejdříve ji namočte. Po umytí tetování osušte čistým ručníkem nebo ubrouskem. Vše provádějte čistýma rukama, z důvodu zabránění infekce. Ve výjimečném případě můžete bandáž ponechat i déle, ale nikdy ne déle než 12 hodin.

2. Po osušení, doporučuji ponechat tetování několik dalších hodin v klidu, nejlépe přes noc, jen překryté čistým oděvem. Tetování si během té doby vytvoří ochrannou vrstvu a nebude tak citlivé v následujících dnech. Ráno tetování znovu omyjte vodou a mýdlem a po osušení opatrně potřete slabou vrstvou hojivého krému (Bepanthen Plus nebo nějaký z mnoha Tattoo Aftercare krémů) a opakujte to 2 - 4x denně.

3. Tetování nesmíte mazat příliš, mohlo by to způsobit mokvání nebo výskyt vyrážky či pupínků. V případě mazání méně znamená více! Jde hlavně o to, aby se do tetování dostaly hojivé látky obsažené v krému. Ale pozor! Nemazat je taky problém! Pokud zapomenete a tetování jeden den nenamažete, dojde k vyschnutí a to může způsobit předčasné popraskání stroupků, což tetování nesvědčí. Tetování natírejte krémem přibližně jeden týden.

4. Na tetování se mohou, ale nemusí vytvořit stroupky. Neloupat a neškrábat! V druhém a třetím týdnu natírejte tetování už jen ráno a večer výživným pleťovým krémem (doporučujeme s vitamínem E), dokud nedojde k úplné regeneraci pokožky.

5. První týden se vyvarujte koupání, sauny, slané vody a náročných sportovních aktivit. Po dobu 24 hodin po dokončení tetování nepožívejte alkoholické nápoje. Omezte jejich požívání i po dobu léčebného procesu. Hygienu dodržujte jen krátkým osprchováním a tetování namáčejte co nejméně. Vyvarujte se opalování (i v soláriu) alespoň na dobu 30ti dnů. Raději ale i více, vnitřní zhojení narušené pokožky může trvat až několik měsíců.

6. Vezměte na vědomí, že působením času, UV záření a stárnutí pokožky může dojít na tetování ke změnám. Starejte se proto o tetování pravidelným používáním pleťových krémů obsahujících vitamín E.

7. PAMATUJTE! Opalování poškozuje Vaše tetování. Neopalujte ho, nebo ho alespoň chraňte opalovacím krémem se silným UV filtrem!